Nebojte se čarovat

28. října 2008 v 8:44 | Večery pod lampou 51/1996 |  Večery pod lampou
Nebojte se čarovat

Zkoušeli jste někdy o štědrovečerní noci zatřást bezem? Házeli jste pantoflem nebo pouštěli lodičky z ořechů? Jestli ne, nic vám nebrání v tom, abyste si to zkusili právě letos. Jestli ano, pokuste se i během letošních vánočních svátků vzkřísit některou ze starých tradic. Snad se právě vám podaří nahlédnout do tajemné budoucnosti.
Věříme, že bude příjemná!

Jak na tom budete se zdravím, zjistíte, když rozlousknete čtyři ořechy. Mají-li zdravá jádra, budete zdraví i vy. Jsou-li jádra plecnivá či zčernalá, postihne vás nemoc. Podle toho, kolik jader je zkažených, poznáte, jak vážná bude.


Aby vás celý rok nebolely nohy a netrápilo revma, nezapomeňte před štědrovečerní večeří šlápnout bosou nohou na sekeru položenou na zemi.

Čím pomaleji budete jíst na Štědrý večer polévku, tím déle budete živi.

Překrojíte-li po štědrovečerní večeři napříč jablko a jádřinec vám vytvoří hvězdičku, budete celý rok zdraví a spokojení. Objeví-li se křížek, nevěstí nic dobrého.

Mají-li se vás držet příští rok peníze, položte si při štědrovečerní večeři pod talíř minci.

Stejný účinek bude mít, když si schováte ze štědrovečerního kapra tři šupiny a uložíte si je do peněženky.

To, co vás čeká příští rok, můžete věštit z hrnečků. Vemte si sedm hrnečků a každým z nich přikryjte jednu věc: prsten, peníz, malinkou panenku, chléb, šátek, hřebínek, uhlí. Hrnečky promíchejte a pak jeden z nich odklopte. To, co pod ním naleznete, vám napoví budoucnost. Prsten znamená svatbu, peníz bohatství, panenka dítě, chléb štěstí, šátek cestu, hřebínek nedostatek, uhlí nemoc.

Abyste ochránili svou rodinu před zlými vlivy, neměl by na vašem štědrovečerním stole chybět med, česnek, kmín a svěcená křída.

Chcete-li svůj dům chránit před zlým povětřím, smeťte po večeři do dlaně drobečky z vánočky a hoďte je do větru.

Oblibu pro celý příští rok si získáte tím, když si Štědrý den ráno pomažete spánky medem.

Do roka se vám podaří sehnat ženicha, když během Štědrého večera tajně seberete devět patek z vánočky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama