Češi mají největší strach ze ztráty zaměstnání

4. ledna 2013 v 11:57 | Blesk-servis-bleskové zaměstnání-pátek 29.dubna 2005 |  Zaměstnání

Z čeho mají Češi největší strach? Ze ztráty práce!


Budíte se v noci hrůzou, protože se bojíte, že přijdete o práci? Nevěšte hlavu. Nejste v tom sami. Stejný strach má totiž téměř každý třetí čech. Při výzkumu, čeho se nejčastěji Češi a Moravané bojí, to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění.
Podle tohoto výzkumu mají z něčeho strach téměř tři čtvrtiny českých občanů. Nejčastěji pociťují lidé strach ze stráty svého zaměstnání. Až pak následuje obava o zdraví a strach z poklesu životní úrovně, nedostatku peněz a chudoby. Zhruba každý třináctý dotázaný se bojí, že se stane obětí trestného činu. A každý desátý člověk pak má strach, že nástupem do důchodu se prudce zhorší jeho finanční situace. Poměrně často mají lidé strach o své blízké a celkově z budoucnosti.
Obavy častěji pociťují ženy a lidé starší 45 let. Svou životní úroveň považují za špatnou většinou důchodci, nezaměstnaní, lidé nespokojení se svým životem i se současnou politickou situací a voliči KSČM.
A kdo se naopak nebojí?
Bez obav jsou většinou muži, mladí lidé ve věku od 15 do 19 let i ve věku od20 do 29 let, studenti, lidé svobodní a lidé spokojení se svým životem i současnou politickou situací.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama