Češi se učí být dobrými otci

17. ledna 2013 v 19:14 | Jitka Stuchlíková, deník.cz, čtvrtek 16.června 2011 |  Muži
Táto, víš, jak na to?
Češi se učí být dobrými otci

Pod myšlenku, že děti jsou tém nejkrásnějším, co může člověka potkat, se podepisuje naprostá většina mužů. Ale jen necelá třetina z nich pak míří na rodičovské schůzky. A návštěvy dětí u lékaře nechávají otci nejčastěji zcela na maminkách.

Třetí neděle v červnu je v kalendářích šedesáti zemí světa vyhrazena Dni otců. Vznik tohoto svátku iniciovala před sto lety ve Spojených státech amerických žena, jejíž tatínek po smrti své manželky sám vychoval ji, tak i dalších pět sourozenců.
V našem kalendáři je zatím neděle 19. června vyhrazena pouze Leošům. I přesto, anebo právě proto, je to vhodný čas na položení otázky, jak se v Česku tátové podílejí na výchově potomků a chodu domácností. Zaslouží si pochvalu, a nebo se jim dá vytknout pasivita?

Nastavené zrcadlo

Obsáhlé i zajímavé odpovědi nabízí průzkum "Podoby otcovství v České republice". V rámci projektu, soustředěném a podporu aktivního otcovství, ho iniciovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Jak z něho čeští tátové vyšli? "Každopádně jako ti, kteří se snaží," shrnula Hana Friedlaenderová, která výzkum vedla.
Oslovení otcové v něm mimo jiné přiznali, že vedle finančního zabezpečení rodiny, které považují za povinnost, se rádi podílejí zejména na organizaci rodinné dovolené, na vymýšlení
víkendových programů a nezanedbávají ani sportovní vyžití dětí.
"Nejméně se naopak zapojují do činností, o kterých jsou přesvědčeni, že patří do sféry
takzvaně typicky ženských a mateřských činností, jako je například krmení, přebalování či návštěva dětského lékaře. Naději dávají potenciální otcové - jsou odhodláni pečovat více než muži, kteří už děti mají," konstatovala Hana Friedlaenderová.
Překvapily výsledky sociologického průzkumu Lukáše Müllera, který má na ministerstvu práce a sociálních věcí projekt aktivního otcovství na starosti?
"Jestliže otcové říkají, že žena má právo realizovat se stejně jako muž, ale pak se jich
osmdesát procent svěří s názorem, že pokud dítě onemocní, tak se o ně lépe postará maminka než táta, tak to naznačuje určitý rozpor mezi jejich názory a každodenní praxí. Hana Friedlaenderová tuto skutečnost interpretovala tak, že čeští otcové už přejali některé názory moderního otcovství, na druhé straně v nich ale přežívají ještě stereotypy tradičního pojetí role otce. Otcové proto svoji roli nyní tak trochu hledají," domnívá se Lukáš Müller.
Pomocnou ruku jim od letošního dubna podává - a inspiraci nabízí - informační portál
http://www.tatojaknato.cz. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ho spustilo ve spolupráci s Ligou otevřených mužů, neziskovou organizací, kterou již před pěti lety založil psycholog Martin Jára, sám otec čtyř dětí.
Informační portál obsahuje tipy na zajímavé akce, včetně výletů a dovolených, kterých se
tátové mohou účastnit se svými potomky. Nechybí na něm ani výsledky spotřebitelských testů, jež otcům usnadní například výběr vhodných kočárků, postýlek, autosedaček či cyklistických kol.
Zájemci na informačním portále naleznou i praktické poznatky o výchově, jež jsou rozdělené
do jednotlivých kapitol podle věku dítěte.
Opomenuta přitom není ani základní orientace ve výchově speciální anebo situace, v níž se muž ocitá po rozvodu - nepřestává být otcem a měl by nadále zůstat pro své dítě pečovatelem, vychovatelem i vzorem.
Webové stránky http://www.tatojaknato. cz získaly ke stálé spolupráci rovněž advokáta Miloše Holuba. Tomuto specialistovi na naše rodinné právo lze prostřednictvím e-mailu pokládat otázky. Nejčastěji se zatím týkaly zejména soudního jednání o svěření dětí do péče, střídavé výchovy, určování otcovství, ale i nároku otce na volno v souvislosti s porodem, také otcovské dovolené či nároku táty malého dítěte na úpravu pracovní doby.

Co zaměstnavatelé?

Téměř dvě třetiny otců si myslí, že s dítětem má na rodičovské dovolené zůstávat matka. Třetina tátů pak přiznala, že by možnost rodičovské dovolené nevyužila.
Jsou ale i muži, kteří by si mateřskou dovolenou rádi vyzkoušeli a nebo její část již dokonce absolvovali. Jak se na ně dívají ti, kteří jsou sami táty, a k tomu zastávají i vysoké manažerské posty?
"Pojímám k nim úctu, neboť jsem si vědom toho, jak je to těžké. Pokud to vyhovuje celé rodině, je to určitě dobře," říká například Roman Trnka, ředitel odboru v akciové společnosti OKIN Group.
"Docela jim závidím. Ale fungovat to může jen tehdy, když se zapojí oba rodiče," domnívá se
Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce společnosti Pioneer Investments ČR.
"Tento trend velmi vítám, ale zároveň vnímám, že na něj naše společnost není připravena.
Narážím na to, že je nedostatek zkrácených úvazků pro pracující matky nebo otce, což jim
neumožňuje věnovat se výchově dítěte a zároveň pracovní kariéře. Pro mě osobně je rodičovská
dovolená velkým snem, který bych si rád splnil. Jsem i pro variantu povinné rodičovské dovolené pro otce v trvání tří měsíců," dodává Petr Trešl, marketingový manažer společnosti Hewlett Packard.
Rovněž sociologický výzkum o podobách otcovství v České republice potvrdil, že mezi
mladými otci a především mladými muži, které role táty teprve čeká, přibývá těch, kteří by se čerpání mateřské dovolené nebránili. Anebo čas od času rádi využili možnosti pracovat z domova, případně by uvítali klouzavou pracovní dobu, jež by jim větší zapojení do péče o děti, včetně třeba návštěv dětských lékařů, rovněž usnadnila.

Buďte aktivní

Dávají jim zaměstnavatelé takovou šanci? Jak kteří - ve zmiňovaném průzkumu v tomto ohledu
vyslovila spokojenost polovina dotázaných. Výzkum ale zároveň sondoval, zda se podpora aktivního otcovství již stala (anebo se v horizontu dvou až tří let stane) součástí personální strategie firem.
Z oslovených personalistů a zaměstnavatelů nadpoloviční většina, přesně šestapadesát
procent, přiznala, že spíše ne... Není divu, že Lukáš Müller z ministerstva práce a sociálních věcí říká:
"Budeme spokojeni, pokud se o našem projektu, soustředěném na aktivní otcovství, bude ve
společnosti, tedy i mezi zaměstnavateli, diskutovat a pohled na toto téma se zase o něco posune dopředu."
Sami tátové se o možnost podílet se více i častěji na péči o děti musejí jak doma, tak i v
zaměstnání aktivněji hlásit. A veřejné mínění se zase musí naučit daleko více oceňovat ty firmy, jež se budou moci pochlubit tím, že jsou k rodině skutečně přátelské.
***
muži v číslech
  • Výzkumu "Podoby otcovství v České republice", který probíhal v loňském roce, seúčastnil reprezentativní vzorek 1147 otců nezletilých dětí a 363 potenciálních otců.
  • Součástí výzkumu byly i rozhovory s personalisty a zaměstnavateli o benefitech, které otcům nabízejí, včetně toho, jaký je o ně ze strany otců zájem.
  • Výzkum prozradil, že například připravenost otců nastoupit narodičovskou dovolenou je poměrně nízká - dvě třetiny dotázaných otců se domnívají, že s dítětem dodvou až čtyř let má doma zůstat matka, protože je v tomto věku pro dítě nezastupitelná. Přirozhodování o rodičovské dovolené hraje roli i ekonomická situace - pětina otců je toho názoru, že byna ni měl nastoupit ten z partnerů, který vydělává méně. Sedm procent mužů je přesvědčeno, že by se matka a otec měli na rodičovské dovolené vystřídat, aby si péči o dítě vyzkoušeli oba.
  • Co se výchovy týče, zhruba polovina otců se přihlásila k liberálnímu stylu, druhá ke stylu přísnějšímu. Kliberálnímu stylu výchovy dětí se nejčastěji hlásí nejmladší otcové (25 až 34 let). Nejstarší generaceotců nezletilých dětí (45 až 54 let) je nejpřísnější a nejvíce dbá na dodržování pravidel a stanovení mezí.
"Jestliže otcové říkají, že žena má právo realizovat se stejně jako muž, ale pak se jich osmdesát
procent svěří s názorem, že pokud dítě onemocní, postará se o ně lépe maminka, tak to naznačuje
určitý rozpor mezi jejich názory a každodenní praxí."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama