Bazalka

27. června 2013 v 20:07 | ? duben 2005
Bazalka není v kuchyni jen dekorativním keříkem na okně, ale dnes už nezastupitelným kořením. Přitom ještě před deseti lety bylo ocidum basilicum, tedy bazalka, pro většinu lidí téměř neznámá. Dnes je stále oblíbenější a nepostradatelná nejen v italské kuchyni.
Jistě, bazalku můžeme vužívat po celý rok jako sušenou, ale není nad čerstvou - chuť jídla s čerstvě utrženými lístky je nezaměnitelná. Na trhu je několik druhů bazalky - nejvíce používaná je jednoletá bylina s většími zelenými vejčitými listy. Najdeme ji ve většině sáčků se semínky, ale také předpěstovanou v malých květináčcích, takže ji koupíte jako sadbu.
Poměrně novým druhem na trhu je bazalka, která má silně vonící, krásně fialovočervené a na okrajích zubaté lístky.
Řecká bazalka vypadá po nějaké době pěstování jako bonzaj - je to totiž přezimující keřík a budeme-li o něj dobře pečovat, vydrží několik sezon. Vyznačuje se velmi drobnými lístečky, jež
se pravidelně zaštipují. Tím keřík obrůstá a zesiluje. Zelený stvol také zesílí a mění se v dřevnatý kmínek. Rostlina začne vypadat jako malilinký stromeček, tvarem listů trochu podobný zmenšené třešni.
Koupit v jednom sáčku můžeme také směsku - semínka všech tří zmíněných forem bazalky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama