Bylinky a ovoce nám pomohou

28. června 2013 v 11:24 | Blesk pondělí 10.září 2001 |  Vlasy
"Moje vlasy se vůbec nelesknou. Nechci si je ale pořád barvit, abych lesku docílila. Raději bych vsadila na nějaké přírodní extrakty. Můžete mi poradit?"
Jitka Konopníčková, Praha 8

Pomocí různých extraktů, které se přidávají do šampónů a vlasových kúr, nebo se používají přímo, můžete cíleně ovlivnit problém, který vás trápí. Mohou tak učinit i ti, které zlobí lupy, svědivá pokožka ... Jde vždy o speciální individuální ošezření a vždy je třeba určit, chceme-li pomocí zmíněných extraktů působit na vlasovou pokožku nebo na vlasový stvol. Například při potížích s mastnými vlasy je nutné se nejprve zaměřit na vlasovou pokožku.
Exotické bylinkové a ovocné extrakty vykazují vysoký obsah vitamínů, minerálů, bílkovin a jiných důležitých látek, které povzbuzují růst vlaů, ošetřují a propůjčují vlsu pevnost a elastičnost. Při problémech s pokožkou hlavy projevují hojivé účinky.
Tyto extrakty jsou získávány extrakcí vodou, což je nanejvýš šetrný způsob - díky němu zůstávají zachovány všechny důležité látky. Takto extrahované nemají zpravidla žádnou silnou vůni a i nepatrné množství zesiluje každé ošetření.
Extrakt z chinovníkové kůry - zabraňuje tvorbě lupů a reguluje hodnotu pH. Důležitý je právě pro svou schopnost regenerovat keratin ve vlasu. Chinovníkové soli chrání vlas proti negativnímu působení na Uv záření.
Mandlový extrakt - působí příznivě na suché vlasy a suchou pokožku hlavy - propůjčuje vlasům lesk.
Extrakt z žen-šenu - podporuje cirkulaci krve v pokožce. Takto zvýšený krevní oběh v pokožce hlavy povzbuzuje růst vlasů a aktivuje nervový systém. Extrakt je získán z východoasijského kořene žen-šenu. Podobně aktivně na vlasovou pokožku působí i kopřivový extrakt. V kopřivě obsažené rostlinné látky omezují produkci mazové žlázy a tím normalizují mastnou pokožku.
Extrakt z ibišku - má uklidňující účinek a zabraňuje tvorbě zánětů na kůži. Působí proti lupům, lupéce a jiným povlakům na pokožce hlavy.
Extrakt z kokosového ořechu - má vliv na sílu vlasu. Přivádí minerální látky a tím posiluje vlas a obnovuje elastičnost.
Regina Čmolíková
Harologi of Sweden
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama