Alergie na čokoládu?

14. července 2013 v 13:09 | Blesk sobota 16. března 2013 |  Zdraví

To je omyl!

I když si ji spousta alergiků musí odpírat, na čokoládu zkrátka alergie neexistuje. Zato na mléko, kakao a ořechy ano. Co ještě patří na seznam nejzáludnějších potravin? A jak se pozná skutečná alergie od pouhé přecitlivělosti?

Vlastní důvod, proč alergik kakaovou pochoutku nesmí, tkví ve většině případů jinde než v alergii na potraviny. "Příčinou zákazu čokolády u kožních exémů je bohatý obsah dráždivých látek tzv. biogenních aminů, které vyvolávají silné svědění," říká Martin Fuchs, dětský alergolog a specialista na potravinovou alergii. "Při pravé alergii na mléko se čokoláda skutečně zakazuje, ale týká se to jen asi 2% dětí, protože u dospělých mléčná alergie postupně vyhasíná. U kakaa se obávat nemusíme, protože při alergii na kakao jde skutečně o vzácnost," doplňuje Martin Fuchs. Potravinové alergie se mění s věkem. Zatímco malé děti jsou citlivé na základní potraviny, jako je mléko, vejce mouka, u starších dětí a dospělých nastupují na řadu ořechy, ovoce a zelenina, případně produkty z moře.

Alergie nebo přecitlivělost?

Rozpoznat alergii od nesnášenlivosti na určitou potravinu není snadné. "Pokud jde o alergii, imunitní systém alergika na se vůči potravině agresivně postaví. Začne popleteně produkovat alergické protilátky a následně se objeví vyrážka, kašel, dýchavičnost a podobně," říká Fuchs. U nesnášenlivosti je příčinou potíží například nedostatečné enzymatické vybavení střev, nedostatečné trávení kvůli onemocnění žaludku, jater, slinivky nebo žlučníku.

Příznaky: Jak se projeví?

Nejčastěji se na kůži projeví kopřivky a exémy. Postižen je i trávící trakt - jde o zvracení, nechutenství, bolesti, nadýmání a průjmy. Nesmíme opomenout ani rýmu, kašel a astma. "Nejzávažnějším projevem je anafylaxe až anafylaktický šok, což je prudká, život ohrožující reakce po požití osudové potraviny," vysvětluje Martin Fuchs. Dochází při něm roztažení cév, otoku, stažení dýchacích cest.

Vejce
Jsou druhým nejčastějším dětským alergenem. U 80 % z nich ale postupně vymizí. U dospělých se téměř nevyskytuje.

Mléko
Týká se především malých dětí (2% kojenců a batolat). Většina dětí ale z alergie do šesti let vyroste. U dospělých je jde sotva o 0,1% populace.

Plody moře
Jde o těžkou alergii, která se rozvíjí s věkem. Trpí jí asi 2% dospělých. Alergická reakce se může projevit už jen z částeček z pokrmu přenášených vzduchem.

Ovoce a zelenina
Nejčastěji alergizují jablka, hrušky, meruňky, broskve a jahody, ze zeleniny pak nejvíc škodí rajčata, celer, špenát, petržel.

Ořechy a semena
Především na burské oříšky trpí 1,4 % dětí a 0,6 % dospělých. Často jde o těžkou alergii s nejvyšším počtem život ohrožujících anafylaktických šoků. Ze semen je častá citlivost na mák a sezam.

Ryby
Člověk může být alergický pouze na jeden druh ryb, případně na několik příbuzných druhů. Alergii na ryby má 0,4% dospělých a 0,1% dětí.

autor: Julie Ravingerová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama