Jak ušetřit za dovolenou

29. června 2016 v 15:22 | S tebou mě baví život 32/2006 |  Cestování
Prázdniny pro celou rodinu představují desetitisíce korun ročně. Ale i zde můžete snížit náklady hned několika způsoby.
Pobyt u moře může přijít na stejnou cenu jako pobyt na Máchově jezeře. Záleží na sezoně a typu ubytování. Výrazně ušetřit lze hned několika způsoby.
Správný termín
Vyberte si zájezd mimo sezonu, kdy můžete ušetřit až třetinu ceny za ubytování. Například v červnu či v září pořídíte dvoulůžkový apartmán v Itálii u more za cca 10000 korun/ týden, zatímco v době letních prázdnin se cena vyšplhá až ke 30000 korun za týden. Snížit cenu dovolené můžete i tehdy, koupíte-li zájezd na poslední chvíli, nebo naopak v první chvíli. Některé cestovní kanceláře slibují, že dva lidé tak uspoří až 10000 korun. Cenu dovolené snížíte i lokalitou bydlení.
Výhodné ubytování
Pokud cestujete vlastním dopravním prostředkem bez zajištěného ubytováni, hledejte nocleh mimo hlavní střediska. Čím dál od moře, tím bývá kvalitní ubytování v porovnání s tím, které má výhodnou polohu. Na pláž ke denně dojíždět autem. Pobyt si můžete rezervovat samu například prostřednictvím internetu. zjistěte si ale, jaké ceny nabízejí ve stejném místě cestovní kanceláře. Někdy se může stát, že mají od ubytovatelů množstevní slevy, takže by se individuální pobyt mohl prodražit. Plánujete-li dovolenou s přáteli, domluvte se a pronajměte si společně celý dům. Vyjde to levněji něž jednotlivé apartmány.
Doprava
Chytáte-li se cestovat vlakem, informujte se o všech možných slevách na železnici. Na levnější jízdní má nárok už skupina dvou lidí. Pokud jedete autem, zjistěte si poplatky za dálnice, cenu benzinu ve státech, kterými budete projíždět, a podle toho si zvolte nejvýhodnější transit. Jestliže si kupujete sami letenky, levnější dostanete u charterových společnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama