Březen 2017

Ručně pletené ponožky

2. března 2017 v 19:23 | zdenka fridrichova

Japonka razí úklidový minimalismus

2. března 2017 v 11:42 | Ona Dnes.cz |  Životní styl


Vyhoďte vše, co vám nedělá radost. Japonka razí úklidový minimalismus

Ona Dnes 29. března 2016 0:08

Japonská revoluce v uklízení slibuje nejen uklizenou domácnost, ale i šťastnější život. Uklízecí mánie již z Japonska dorazila do Ameriky, Evropy i do české kotliny.


Japonská expertka Marie Kondová učí lidi uklidit a zorganizovat domácnost, jednou a provždy. Ukazuje tak, že za nikdy nekončící úklid nemůžou děti nebo manžel. Na vině je vždy přebytek věcí. A tak vyhazuje a vyhazuje.

Marie Kondová

Už od mala milovala skládání oblečení a vyhazování přebytečných věcí. Přiznává, že je úklidová fanatička,a tak svou zálibu proměnila v profesi. Pořádá přednášky a konzultace ve firmách i domácnostech.
Její úklidová metoda KonMari se rozšířila z rodného Japonska do Spojených států a uklízejí podle ní i slavné herečky. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí roku 2015. Svou metodu popsala v bestselleru The Life-changing Magic of Tidying Up. V češtině tato knížka vyšla pod názvem Zázračný úklid.

V reakcích jejích klientů zaznívá, že pořádný úklid jim odstartoval velkou životní změnu. Po uklízecí konzultaci si lépe rozumějí s partnerem, žijí spokojeněji a někteří shodili přebytečné kilogramy.

Všechno na jeden zátah

Marie bourá mýtus o tom, že budete do konce života jen uklízet. Naopak slibuje pouze jednu velkou razii.

"Ukliďte něco málo každý den a budete uklízet navěky," píše ve své knize. "To, že uklízíte pokaždé jen trochu, je právě tím důvodem, proč máte pocit, že s úklidem nemůžete být nikdy hotovi. Pokud uklidíte naráz, můžete tím zásadně změnit nastavení své mysli."

Postupné uklízení se projeví jen dočasně a pouze v konkrétním prostoru, ale neodrazí se v mentální úrovni. Velký úklid proto uklízecí guru doporučuje jako odrazový můstek ke změnám. Aniž byste si uvědomili jasný předěl, jen samotná změna prostředí kolem sebe vnese nový impulz a uspořádá životní priority. Jen je na začátku potřeba počítat s tím, že se velký úklid možná protáhne na několik dnů.

Rozdělte podle kategorií, ne podle lokace

Podle Marie Kondové nemá smysl uklízet místnost po místnosti, jak jsme na to zvyklí.Tím totiž vyřešíme pouze daný prostor a pocitově s úklidem nikdy neskončíme.

Pusťte se proto do věcí podle jejich druhu, nikoliv podle toho, kde se nacházejí. Začnete nejprve s oblečením. Mnoho z nás ho má přebytek a navíc k němu ani nemíváme výrazný citový vztah, takže se bude vyhazovat nejjednodušeji. Pak přijdou na řadu knihy, dokumenty, ostatní věci a až zcela na konec vzpomínkové předměty.

Všechny věci jednoho druhu přineste z celého bytu a dejte je na jedno místo. Na první pohled jste sice udělali větší nepořádek, ale jen dočasně. Díky tomuto kroku a vzniklé hromadě si uvědomíte, kolik věcí doopravdy vlastníte a že vyhozením několika z nich o nic nepřijdete.

Zásadní otázka: co vám přináší radost?

Dělají vás dané věci šťastnou? Inspirují vás? Ráda se jimi obklopujete? Jak se cítíte, když se jich dotknete? Takové otázky bychom si měli klást při úklidu.

Ctíte se při pohledu na nějakou věc u sebe v bytě vyčerpaní, smutní nebo nespokojení? Tak se jí zbavte. Marie zdůrazňuje, jak je důležitá vnímavost ke svému tělu, jeho intuitivním reakcím před tím, než se zapojí racionální argumenty. Třeba pokud je vám soška porcelánového slona odporná, ale vaší tetičku stála hodně peněz. Je škoda ji vyhodit, říkáte si asi. Jenže při každém pohledu na ni vás vlastně irituje. V průběhu celého úklidu si navíc máte možnost skvěle utřídit myšlenky a pocity. Doopravdy děláte, co vás baví a žijete spokojeně?

Vyhazujte ve velkém

Čím méně nepotřebných věcí máte, tím se vám bude žít lehčeji. Proto je Marie Kondová nesmlouvavá a u klientů s úsměvem vyhazuje až 200 pytlů zbytečností.

Opírá se tedy o minimalismus, životní přístup, kdy vlastníte málo věcí a trávíte čas jen několika málo aktivitami, které vám dělají radost.

K vyřazeným věcem však přistupuje s pokorou a vděčností. Poděkuje věcem, že sloužily, a rozloučí se s nimi. Pokud máte pocit, že jsou hodnotné a někomu by ještě udělaly radost, nemusí samozřejmě hned putovat do koše. Věci pro domácnost, zahradu, hračky a oblečení nabídněte na internetovém bazaru, sousedkám nebo třeba věnujte na charitu. Vyřazené knihy zaneste do místní knihovny, třeba si tam najdou nové čtenáře. Anebo rovnou uspořádejte ve své čtvrti nebo na vesnici výprodej.

Ukládejte vertikálně

Systém KonMari nespočívá jen v tom, že si byt vyprázdníte od nepotřebného harampádí, ale i ve správném systému jejich ukládání. Věci, které si ponecháte, skladujte pohromadě. Uskladnění různě po bytě rozptyluje pozornost a ztrácíte přehled o tom, kolik jich vlastníte.

Mimořádnou pozornost věnujte tomu, jak své věci ukládáte. Marie dokonce pořádá na toto téma přednášky a ukazuje, jak na skládání ponožek a dalších kusů oblečení. Trička například neskládá na sebe do komínků, ale vedle sebe. Když otevřete komodu, hned uvidíte jednotlivé kousky, stačí jen vytáhnout a nemusíte se bát, že se celý komínek zhroutí. Vertikální skladování je podle Marie Kondové zcela zásadní trik, který nám lépe umožní kontrolovat množství nahromaděných věcí.

Mezi další fígly metody KonMari patří vertikální skládání ponožek, punčocháčů i dalšího spodního prádla. Vhodné prostory v šuplíku snadno vytvoříte vložením oddělujících kartonů z krabic od bot (dají se koupit i speciální organizéry šuplíků). Co se dá pověsit na ramínko, tak na něj pověste. Zbavte se všech košíčků a dalších míst, kam se nenápadně a postupně věci ukládají, až jich je najednou celá hora.

Marie Kondová také doporučuje začít s úklidem u sebe. I když máte pocit, že nejvíc nepořádku vygenerují manžel nebo děti. Podle japonské úklidové guru vyvolává úklid samovolnou řetězovou reakci a děti a manžel začnou třídit své věci i bez toho, aniž byste nad nimi stála nebo to dokonce dělala za ně. Když se budete nejprve soustředit na pořádek ve svých věcech, přestanete se navíc tolik stresovat nepořádkem ostatních.

Přizpůsobte si pracovní dobu

2. března 2017 v 10:16 | Petr Mácha, deník.cz, pátek 28. března 2008 |  Zaměstnání

Upozornění: Tento článek byl napsán v roce 2008

Přizpůsobte si pracovní dobu

Petr Mácha
O částečné pracovní úvazky je velký zájem. Některé firmy se však teprve učí zvládnout novou organizaci práce.
Práce na částečný úvazek přestává být v Česku výjimečná. Na rozdíl od západní Evropy, kde této možnosti využívá přibližně každý čtvrtý, podle statistik OECD to ale loni v České republice platilo pouze pro pět procent zaměstnanců. To se ale má změnit.

Vyjít vstříc

Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců nutí firmy, aby si své lidi předcházely. Často doslova bojují o každého pracovníka a snaží se maximálně vyjít vstříc všem skupinám potenciálních zaměstnanců. Pracovní úvazek ušitý zaměstnanci na míru je jednou ze zbraní, kterou firmy při soupeření o schopné lidi používají.
"Zavádění flexibilních pracovních úvazků může pomoci zvýšit zájem o práci ve společnosti i posílit loajalitu stávajících zaměstnanců, kteří tak mají příležitost lépe sladit svůj osobní a pracovní život," vysvětluje Kamila Lukášková ze společnosti SAP BSCE, proč je o pružné pracovní úvazky velký zájem.

Nemají čas

Alternativní úvazky jsou zajímavé především pro matky a otce na rodičovské a mateřské dovolené, také pro starší lidi, osoby se sníženou pracovní schopností a zaměstnance, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Mohou mít mnoho podob - ať už jde o proměnlivou pracovní dobu, zkrácenou pracovní dobu, práci z domova, sdílení pracovní pozice dvěma pracovníky a podobně.
"Zavádění například pružné pracovní doby nevyžaduje obvykle velké investice. Podstatná je však energie vložená do provedení změn v systému fungování společnosti," říká Hana Velíšková z České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů (ČSRLZ). Vyvrací tak obavy některých firem, že pro ně budou částečné úvazky velkou zátěží. Často jen stačí si práci dobře zorganizovat.
"Častou bariérou se v praxi ukazuje problém s důvěrou a složitější koordinace a organizace práce. Někteří vedoucí pracovníci se obávají, že jejich zaměstnanci pracující z domova nevěnují smluvený čas pracovním povinnostem. V praxi to však obvykle funguje naopak," popisuje Velíšková.

Domluvit se

Že je největším problémem pro firmy samotná organizace pracovních procesů potvrzuje i Anne-Marie Nedoma ze společnosti Nestlé: "Pro realizaci flexibilních pracovních úvazků potřebujete vhodného manažera, který umí úkolovat i kontrolovat zaměstnance, který je pracovitý, disciplinovaný a zodpovědný za práci, kterou je možné vykonávat v jiném než standardním režimu." A takový není každý šéf.
Ani všichni zaměstnanci nemusí nový pracovní režim úplně zvládnout. S problémy se mohou potýkat například lidé, kteří se dohodnou na práci z domova. "Při práci z domova se nesnadno odděluje pracovní a soukromý život. Nevýhodou je také ztížená komunikace se spolupracovníky," popisuje nejčastější problémy Zita Lara, ředitelka ČSRLZ.

Podpora státu

"Legislativa se k zavádění a uplatňování flexibilních forem práce, například k práci na zkrácené úvazky nebo flexibilní pracovní době, staví poměrně pozitivně. Jako problematická se však v praxi jeví práce z domova," myslí si Matěj Daněk z advokátní kanceláře Procházka/Randl/Kub. Nedořešené jsou podle něj především otázky bezpečnosti práce a ochrany zdraví.
Částečné úvazky by se měly dočkat i podpory vlády. "V případě, že zaměstnavatel poskytne práci na částečný úvazek rodiči po mateřské nebo po rodičovské dovolené, bude moci uplatnit slevu na sociální pojištění zhruba ve výši 1 500 korun," slibuje ministr práce Petr Nečas. Podobně by to podle něj mělo platit i pro zaměstnání zdravotně postižených a občanů starších než 55 let.
V praxi by tyto změny měly začít platit koncem letošního roku.
Slovníček pojmů

Teleworking - práce (většinou z domova) s využitím informačních technologií.
Jobsharing - "sdílení pracovní pozice" - jednu pracovní pozici zastávají dva lidé. Mohou pracovat pouze část pracovního dne či týdne a navzájem se střídají.
Kdo se o zaměstnance musí prát?

ČSA - společnost zavedla program podpory žen a mužů na mateřské dovolené. Zaměstnanci mají možnost se během mateřské/rodičovské vzdělávat.
IBM - umožňuje flexibilní pracovní dobu a teleworking i zkrácené pracovní úvazky, zajišťuje vzdělávání na mateřské/rodičovské a podporuje rodinu i finančně. Podporuje mateřskou školu v okolí.
Mediatel - nabízí pružnou pracovní dobu, možnost práce z domova a částečné pracovní úvazky.
Microsoft - nabízí pružnou pracovní dobu, práci z domova, ale i sdílení práce. Zaměstnanci na rodičovské dovolené mají ponechaný přístup do firemního intranetu.
Allianz - nabízí svým zaměstnancům flexibilní pracovní dobu či teleworking.