Spoluzakladatel Alibaby podpořil 12hodinovou pracovní dobu

16. dubna 2019 v 19:44 | Novinky |  Zaměstnání

Spoluzakladatel Alibaby podpořil 12hodinovou pracovní dobu

Čínský miliardář a spoluzakladatel internetové obchodní společnosti Alibaba Jack Ma podpořil pracovní dobu, která by trvala 12 hodin a šest dní v týdnu. Systém přezdívaný 996, podle pracovní doby od devíti ráno do devíti večer a šest dní v týdnu, je v poslední době žhavým tématem v čínských médiích.

Zakladatel Alibaba Group Jack Ma
Zakladatel Alibaba Group Jack Ma
FOTO: Denis Balibouse, Reuters
Dnes 6:11 - Peking
Ma podle stanice BBC uvedl, že bez tohoto systému by čínská ekonomika velmi pravděpodobně ztratila vitalitu a impuls. Příležitost pracovat v systému 996 pak označil za "požehnání".
O částečné úvazky stojí až čtvrtina lidí
Jeho postoj podpořil také další technologický podnikatel Richard Liu, který stojí v čele internetového obchodu JD.com. Podle něj roky rychlého hospodářského růstu v Číně přispěly ke zvýšení počtu "lenochů".
Čínský nejbohatší kapitalista Jack Ma je komunista
Komentář přichází v době, kdy média spekulují, že JD.com se chystá propouštět.
Čína si v uplynulých více než 25 letech užívala ekonomický růst v průměru deset procent. V posledních letech však tempo zpomalilo na šest procent.
Kratší pracovní doba nemusí být iluzí
Firma Alibaba byla založena v roce 1999 a stala se jednou z největších internetových firem na světě. Tržní hodnota firmy je nyní zhruba 490 miliard USD (11,1 bilionu Kč). Ma patří mezi nejbohatší lidi světa, jeho majetek se odhaduje na zhruba 40 miliard USD. Loni oznámil, že v blízké budoucnosti odejde z vedení firmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama