Nespavost

3. června 2019 v 13:09 | Blesk |  Zdraví

Pryč s pilulkami, lepší je voňavá koupel


Také nemůžeš usnout?

Víc než třetina populace trpí některou z forem nespavosti. Nevyhnou se jí ani děti! Dospělí sahají po lécích, po kterých se ráno nemohou probrat, děti počítají ovečky… všichni bez úspěchu. Dlouhé bezesné noci střídají dny plné melancholie a napětí. Ty sice může odvrátit užívání léků proti stresu, člověk je tak ale na nejlepší cestě k závislosti! Zkuste si pomoci jinak! Blesk vám poradí, jak na to …

Petra Hátlová

Užijte si santalového dřeva


Večer před spaním si dejte koupel, kterou provoní pár kapiček éterického oleje. Nejlepší je olej ze santalového dřeva, heřmánku nebo levandule. Dopřejte si ji alespoň 20 minut. Jen tak se tělo dokáže uvolnit po celodenním stresu a napětí. Pak se zabalte do velké nahřáté osušky a spokojeně usněte.

Zkuste masáž


Než začnete tvrdit, že zase nemůžete usnout, zkuste automasáž! Nataženými prsty si krouživými pohyby přejeďte několikrát spánky. Pak prsty přesuňte na ušní boltce a jemně si je začněte třít. Můžete si za ně i jemně zatáhnout. Poté si uši přikryjte dlaněmi. Se zavřenýma očima dlaně několikrát přitlačte k hlavě a začněte boltce krouživými pohyby masírovat. Vše zakončete dlouhým a pevným stisknutím spánků. Pokud máte po ruce někoho, kdo je ochoten vaše tělo masírovat sám, dejte mu příležitost!

Uvařte si sny


Než sáhnete po prášcích na spaní, zkuste čaj jako z meduňka, heřmánku a mateřídoušky. Vypijte každý večer, tak čtvrt hodinky před tím, že si půjdete lehnout, po hrníčku. Určitě to tělu prospěje víc než "oblbováky" a ještě nebude hrozit, že se vydáte na cestu k návyku!

Vsugerujte si ospalost


Nedejte na špatné vzpomínky s nespavostí a představte si, že usínáte lehce. Začněte si v duchu opakovat, že usnete každou chvíli. Jestliže chcete sílu působení znásobit, položte si hlavu na polštářek plněný otrubami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama